LIGHTS ON
Westprememural - Mural festés Veszprémben

Rövidtávú önkéntesség – 18 külföldi fiatalt fogadott alapítványunk

mural

2018. szeptember közepén elindult Magyarország eddigi legnagyobb csoportos önkéntes projektje, az Erasmus+ program és a magyarországi Tempus Közalapítvány támogatásával, alapítványunk szervezésében. Négy különböző országból, mint Litvánia, Spanyolország, Törökország és Málta, érkezett hozzánk 18 külföldi önkéntes. Feladatuk a két hónapos időtartam alatt az Erasmus+ Program promótálása, népszerűsítése volt a Veszprém és Veszprém megye fiataljai számára.

Helyi rendezvényeken, iskolai tanórákon és alapítványunk eseményein prezentációkkal, interaktív előadások keretén belül mutatták be a programot a résztvevők számára, melyeket kiegészítettek a szülő országuk bemutatásával is. Ilyen látogatás volt többek között a Lovassy László Gimnáziumban, a Vetési Albert Gimnáziumban, vagy a Táncsics Mihály és a SÉF szakközép iskolákban.